Prelegenci Test Camp 2018

Podczas zeszłorocznej edycji konferencji wystąpili znani i lubiani w branży 🙂

TEST CAMP 2018

Prelegenci

Jakub Rosiński
Jakub Rosiński

Przede wszystkim inżynier testów z ponad 10-letnim doświadczeniem praktycznym. Testował aplikacje i urządzenia mobilne, systemy CRM, wspierające badania medyczne, oprogramowanie loteryjne oraz systemy CPQ. Przeprowadza testy integracyjne, systemowe, akceptacyjne, testy manualne, automatyczne interfejsów użytkownika, API, czy wydajnościowe. Posiada certyfikaty ISTQB: Foundation, Agile, Advanced Test Manager, Advanced Technical Test Analyst. Jest akredytowanym trenerem ISTQB FL. Od kilku lat szkoli, występuje na branżowych konferencjach i chętnie dzieli się wiedzą.

Maciej Wyrodek
Maciej Wyrodek

Tester specjalizujący się w automatyzacji, który w branży IT działa od 2011 roku. W tym czasie pracował m.in. dla firm takich jak: Dell, Volvo, Creditsafe, Jetshop, Kobo oraz Contium. Zdecydował się zostać testerem, ponieważ (jak sam twierdzi) to jedyna droga, w której może otrzymywać wynagrodzenie za psucie rzeczy. Specjalizuje się w testowaniu automatycznym, ale jego pierwszą miłością było “Human Testing”. Od 2016 roku dzieli się swoją wiedzą na różnego rodzaju konferencjach, metupach i warsztatach. W wolnym czasie prowadzi bloga thebrokentest.com, gdzie opisuje różne oblicza testowania automatycznego.

Łukasz Pietrucha
Łukasz Pietrucha

Doświadczony tester, konsultant, analityk i kierownik projektów. Certyfikowany Scrum Master oraz trener ISTQB. Popularyzator oraz pasjonat zapewnienia jakości oprogramowania i zwinnego podejścia do wytwarzania. Etatowy prelegent polskich i zagranicznych konferencji i meetupów.

Joanna Jeziorska
Joanna Jeziorska

Absolwentka psychologii, która do świata IT nie trafiła przypadkiem. Pracując w szkole w Centralnej Azji otrzymała zadanie wdrożenia dziennika elektronicznego. „Ta kobieta wprowadziła naszą szkołę w dwudziesty pierwszy wiek” – usłyszała na apelu szkolnym, kiedy żegnała się ze swoim życiem w Kazachstanie. Dziś mija dziewięć lat, odkąd zajmuje się zapewnianiem jakości. Testowała aplikacje wykorzystywane przez linie lotnicze oraz banki, a obecnie zajmuje się testami platformy logistycznej.

Andrzej Doliński
Andrzej Doliński

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, QA engineer z ponad 5-letnim doświadczeniem. Pierwsze kroki w testowaniu stawiał w dziale aplikacji mobilnych, amerykańskiej firmy Wikia (obecnie Fandom). Od ponad 4 lat związany z firmą Cognifide, gdzie zajmuje się testami manualnymi, niefunkcjonalnymi oraz automatycznymi aplikacji opartych o CMS, Adobe Experience Manager. Współtwórca paneli dyskusyjnych DebatQA. Swoimi doświadczeniami miał okazję dzielić się w czasie takich wydarzeń jak PTaQ, Test Carrots, TestWarez oraz pierwszej edycji Test Camp.

Rafał Stańczak
Rafał Stańczak

Konsultant Quality Assurance i Scrum, manager IT z bogatym, blisko 11 letnim doświadczeniem w kilku dużych międzynarodowych projektach z rożnych branż (e.g. telekomunikacja, ubezpieczenia, e-commerce, bankowość), Certyfikowany Scrum Master i Product Owner, właściciel bloga www.scrumdo.pl w ramach, którego dzieli się posiadaną wiedzą ze społecznością polskiego IT. Aktualnie Agile Coach oraz Quality Assurance Manager portfela oprogramowania w szwajcarskiej firmie konsultingowej z branży bankowości prywatnej.

Łukasz Romanowicz
Łukasz Romanowicz

Absolwent studiów administracji publicznej, który postanowił zamienić Kodeks Karny na książki o programowaniu. W ciągu ostatnich 2 lat udało mu się zdobyć doświadczenie w kilku projektach dotyczących aplikacji webowych i mobilnych. Uczestniczy w konferencjach testerskich oraz zajmuje się automatyzacją testów aplikacji webowych w Test Army, a także wymyślaniem niezliczonych, beznadziejnych żartów.  Prywatnie koci ojciec, miłośnik pierogów.

Zbigniew Moćkun
Zbigniew Moćkun

Zwolennik rozsądku w aautomatyzacji, open source oraz metodyk zwinnych (woli Kanbana od Scrum’a). Wierzy, że developer to przyjaciel a nie wróg, od którego możemy się wiele nauczyć (ze wzajemnością). Współtwórca PTaQ (Poznań Testing and Quality Group) orazTesting Parrot (cykl testerskich podcastów), a od czasu do czasu prelegent. Obecnie pracuje na stanowisku Global Head of QA Practice w Cognifide oraz pomaga innym firmom w procesach transformacji.

Katarzyna Balcerzak
Katarzyna Balcerzak

Archeolog, specjalizujący się w odkrywaniu przeszłości aplikacji.  Chętnie uczy się i odkrywa sekrety związane z wytwarzaniem produktów. Swoje pierwsze kroki w testowaniu stawiała w Poznaniu. Obecnie wyemigrowała do Gdańska gdzie pomaga dewwloperom w Spartezie i Atlassianie w zapewnianiu stabilności dla klientów Enterprise.
Codziennie szuka nowych rzeczy do nauki i pomaga innym jako mówca oraz trener.

Damien Walsh
Damien Walsh

Damien is an software industry veteran of twenty years who has played key roles within large enterprise software companies throughout EMEA, APAC and ANZ. Today Damien is responsible for SmartBear’s technology strategy across it’s International markets. Having seen how software development and testing has evolved from supporting IT infrastructures, to driving competitive strategies and ultimately to redefining business models, Damien brings his thoughts to an every changing testing world.

Jacek Maciejewski
Jacek Maciejewski

Jacek “Yaci” Maciejewski – Senior QA Engineer w poznańskiej firmie Cognifide. W swojej ponad 6-letniej karierze wyspecjalizował się w szeroko pojętej automatyzacji testów oraz consultingu. Obecnie wspiera zespoły projektowe w bardziej efektywnym dostarczaniu oprogramowania, a swoich klientów w przechodzeniu na Agile. Prywatnie fan Japonii, spędził tam w sumie 3 lata.

Tomasz Konieczny
Tomasz Konieczny

Senior QA Engineer w Boldare zajmujący się głównie automatyzacją testów ale bardzo często wykonujący również zadania DevOpsowe. Interesuje się szerokim zakresem zagadnień związanych z testami automatycznymi – od architektury aż po środowiska testowe. Zwolennik dzielenia się wiedzą i wymiany pomysłów – uważa, że to najszybszy sposób uczenia się. Entuzjasta Bitcoina oraz Blockchaina. Występował jako prelegent na konferencjach takich jak Devoxx Poland, TestWarez (dwukrotnie), ConSelenium oraz Quality Excites.

Bartłomiej Bugajny
Bartłomiej Bugajny

Ekspert testowania, który od 2013 r. wspiera swoim doświadczeniem zespoły w Objectivity. Jak sam mówi: Quality Engineering to nie jego zawód, ale życiowa pasja, gdzie największą satysfakcję daje mu skrupulatna dbałość o jakość dostarczanego produktu. Specjalizuje się w testach aplikacji webowych i desktopowych; a oprócz manualnych wykonuje także testy automatyczne z wykorzystaniem Selenium Web Driver oraz testów BDD (SpecFlow). Jego umiejętności techniczne potwierdza m.in. certyfikat ISTQB Advanced Level Test Manager.

Marcin Sikorski
Marcin Sikorski

Fan i pasjonat Internetu Rzeczy, firm 4.0 oraz systemów embedded, który profesjonalnie i bezlitośnie weryfikuje jakość SMART produktów światowych marek. Z wykształcenia magister ekonometryk. Od 5 lat pracuje jako tester IoT obecnie pełniąc rolę Starszego Inżyniera Testów w firmie Tieto. Prelegent znany z niesztampowych wystąpień – próbkę swoich możliwości zaprezentował m.in. na konferencjach TestFest, Quality3D, seeTest oraz licznych meetupach: Girls Who Test, Meet4Talk, 25th Level Code. Posiadacz certyfikatów: Certyfikowany Tester Poziomu Podstawowego  ISTQB, Analityk Testów – Certyfikowany Tester Poziomu Zaawansowanego ISTQB, HSK II – Chinese Proficiency. Po godzinach – pasjonat optymalizacji, chińskiej kultury, wspinaczki oraz podróżowania.

Odwiedź nas na:

TestArmy Group  S.A.
ul. Petuniowa 9/5
53-238 Wrocław
NIP: PL8992754194

Regulamin
Email: [email protected]
Telefon: 531 169 574