Agenda TestCamp

2019

Sprawdź kto wystąpi i co będzie się działo podczas tegorocznej edycji TestCamp!

WARSZTATY TestCamp 2019

Warsztaty – piątek 13 września

p

Informujemy, że zapisując się na warsztaty otrzymujesz wejściówkę na konferencję (14 września). W sprawie konferencji skontaktujemy się z Tobą bezpośrednio e-mailowo, do 26 sierpnia

}

9:00 - 17:00

399 zł NETTO + VAT

Poznaj absolutne podstawy programowania – C#

Maciej Wyrodek

Jeśli chcesz poznać absolutne podstawy budowania kodu i dowiedzieć się jakie są dalsze możliwości w tym obszarze - ten warsztat jest dla Ciebie!

Podstawowa umiejętność kodowania staje się coraz większym wymogiem dla każdego członka zespołu. Samo programowanie nie jest łatwe ze względu na złożoność tematu i wiele ścieżek do wyboru. Co zatem jest najważniejsze? Dobrze zacząć!

Podczas warsztatu poznasz składnię języka C# (m.in. zmienne, metody, pętle, instrukcję warunkową). Wykonasz również podstawowe zadania w języku C#, które będą przekładać się na większość popularnych języków programowania. Zapisz się i zdobądź punkt zaczepienia, który pozwoli Ci ruszyć w podróż po świecie programowania!

}

9:00 - 17:00

399 zł NETTO + VAT

Integruj Ogórkiem – jak tester może połączyć interfejs programistyczny i analizę biznesową?

Kuba Rosiński i Adam Toczek

Chcesz automatyzować testy API (REST) i połączyć to z Gherkinowym, analitycznym sposobem zapisu scenariuszy? Zobacz jak to zrobić najlepiej!

Jeśli potrafisz w restowych serwisach przejść całą ścieżkę CRUD (np. przy użyciu Postmana) i znasz podstawy programowania w JAVIE – nie zwlekaj, zapisz się! 

Podczas warsztatu przejdziemy przez podstawy testowania automatycznego API przy użyciu Rest Assured. Będzie również mowa o wadach i zaletach BDD. Wisienką na torcie będzie nauka tworzenia zrozumiałych dla każdego scenariuszy, które automatycznie będą testowały API. I w końcu tester staje się osobą, która zespół łączy, a nie dzieli! Idylla!

}

9:00 - 17:00

399 zł NETTO + VAT

SQL, czyli bazy danych w pigułce

Krystian Brożek

Czy wiesz jaka jest jedna z najważniejszych umiejętności technicznych osób, które pracują branży IT? Znajomość baz danych!

Prawie każdy program, nie ważne mała aplikacja, czy ogromny portal, aplikacja mobilna, sklep internetowy lub gra – wszystko potrzebuje danych. Podczas tego warsztatu poznasz uniwersalny i ponadczasowy język baz danych! Nauczysz się filtrować i sortować dane, dowiesz się czym są pola obliczane, funkcje oraz w jaki sposób grupować dane i łączyć tabele.

}

9:00 - 17:00

399 zł NETTO + VAT

Learn how to accelerate your JMeter test process using OctoPerf – get the official OctoPerf certificate.

Guillaume Betaillouloux

During workshop you will learn how to save a lot of time for your load testing compared with JMeter. We will investigate how to create realistic load test scenarios and get the best out of our testing.

All in all you will learn the the fundamentals of load testing using OctoPerf. You will get introduced to the key OctoPerf features. We will go through the installation process and then switch to creating some simple tests using test recorder and variables.

Next we`ll jump into some more advanced features and create assertions for our tests. Afterall we`ll be able to talk about CI integration, reports and some common mistakes!

Additionaly after the course you will get official OctoPerf certificate. It means that you are skilled enough to deliver service based on OctoPerf. Companies using OctoPerf for their load tests may ask people to be „OctoPerf certified” to work for them on a specific project as it’s a proof of service delivery quality.

}

9:00 - 17:00

399 zł NETTO + VAT

Rozpocznij automatyzację testów przy użyciu Appium i Oxygen

Nachum Dimer

Na tych warsztatach nauczysz się, jak łatwo i szybko tworzyć zautomatyzowane testy aplikacji mobilnych opartych na Appium. Poznasz platformę Open Source opartej na Oxygen - Selenium i Appium, która znacznie upraszcza pracę z Appium.

Testy mobilne stanowią dodatkowe wyzwanie zarówno dla programistów, jak i inżynierów ds. kontroli jakości. Ręczne testowanie aplikacji na dziesiątkach urządzeń, wszystkie o różnych specyfikacjach sprzętowych i programowych, to koszmar. Możliwość łatwego i szybkiego testowania aplikacji na szerokiej gamie urządzeń i systemów operacyjnych jest obecnie obowiązkowa dla prawie każdego projektu mobilnego.

Podczas warsztatów przedstawimy najlepsze praktyki upraszczające testy mobilne i proces wdrażania aplikacji Appium, dzieląc się najlepszymi rozwiązaniami i typowymi problemami, z którymi borykają się użytkownicy Appium na co dzień. To wyjątkowe warsztaty, w których muszą wziąć udział wszyscy zainteresowani rozpoczęciem mobilnej automatyzacji testów!

}

9:00 - 17:00

399 zł NETTO + VAT

Java – czas start!

Łukasz Romanowicz

Jeśli nie masz doświadczenia z Javą i wiedzy jak odpowiednio przygotować środowisko, ten warsztat jest idealny dla Ciebie!

Omówimy zarówno przygotowanie komputera do pracy z tym językiem programwania jak i jego podstawowe aspekty takie jak: komentarze, typy danych, instrukcje warunkowe, operacje na danych, pętle. Będzie również wstęp do programowania obiektowego. Zapraszamy szczególnie testerów manualnych, którzy chcą rozpocząć automatyzowanie testów, wykorzystując do tego popularne języki programowania.

}

9:00 - 17:00

399 zł NETTO + VAT

Data mining dla testerów

Arnika Hryszko i Filip Owczarek 

Zdobądź praktyczne umiejętności w machine learning! Machine Learning to temat, który w najbliższych latach będzie miał coraz większy wpływ na biznes i życie codzienne

Podczas warsztatu nauczysz się, jak wykorzystywać jeden z elementów sztucznej inteligencji, czyli uczenie maszynowe. Dzięki temu będziesz w stanie przewidywać defektogenne obszary w tworzonym oprogramowaniu. A to z kolei pomoże Ci lepiej zaplanować procesy zapewnienia jakości. Nie potrzebujesz dysponować specjalistyczną wiedzą – na warsztacie nauczymy się korzystać z platformy KNIME, która sprawia, że wykorzystywanie AI jest bardzo proste.

}

9:00 - 17:00

399 zł NETTO + VAT

Szybki Sprint Security (SSS)

Maciej Kofel

Interesujesz się tematem bezpieczeństwa aplikacji webowych? Weź udział w praktycznym warsztacie, podczas którego poznasz najważniejsze aspekty i narzędzia wykorzystywane w trakcie pentestów.

W programie m.in. nauka wykrywania podatności, CrossSite Scripting, SQL Injection, siłowe atakowanie logowania oraz samodzielne ćwiczenia pod okiem doświadczonego trenera i praktyka!

}

9:00 - 17:00

399 zł NETTO + VAT

Poznaj podstawy automatyzacji aplikacji desktopowych z Ranorex

Mateusz Gomoła

Chcesz rozpocząć przygodę z automatyzacją testów UI? Weź udział w warsztacie, dzięki któremu zdobędziesz potrzebne umiejętności i poznasz najlepsze praktyki.

Program obejmuje wprowadzenie do automatyzacji testów, omówienie najważniejszych funkcjonalności i ćwiczenia praktyczne. Podczas warsztatu samodzielnie wykonasz akcje i walidacje na elementach UI. Nauczysz się tworzenia przypadków testowych oraz testów.

}

9:00 - 17:00

399 zł NETTO + VAT

Automatyzacja testów przy pomocy RestAssured/TestNG/Allure/AssertJ – od prostych testów po framework

Mateusz Ciołek

O tym, jak powinna wyglądać automatyzacja testów z wykorzystaniem popularnych narzędzi. Omówienie dobrych praktyk, które można wykorzystać podczas codziennej pracy testera automatyzującego testy w Javie i nie tylko.

Prezentacja będzie przejściem przez dużą liczbę stosowanych praktyk w organizacji Cloudentity. Prelegent zacznie od podejścia w organizacji (procesu) przez narzędzia i praktyki w nich. Omawiane narzędzia to RestAssured, Selenium, Docker oraz biblioteki wspierające testy TestNG, AsserJ, Allure, aSHOT itp. 

}

9:00 - 15:00

399 zł NETTO + VAT

Bezpieczeństwo danych: socjotechnika i aspekty techniczne

Paweł Wałuszko

Weź udział w warsztacie, w trakcie którego zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i ataków socjotechnicznych. Dodatkowo podczas spotkania wykonasz praktyczne zadania, które będziesz mógł sprawdzić pod okiem wieloletniego praktyka i specjalisty!

Podczas warsztatu poznasz najważniejsze aspekty bezpieczeństwa sieci i zagrożenia wynikające z ataków socjotechnicznych. Omówimy: systemy operacyjne, szyfrowanie danych, zapory, systemy anty-malwareowe oraz inne rozwiązania technologiczne mające na celu ochronę danych.

Będzie również okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności w wykrywaniu ataków socjotechnicznych. Na zakończenie dowiesz się, jak funkcjonuje system operacyjny Linux, a także skonfigurujesz i zainstalujesz zaszyfrowany system Linux na własnym pendrive! Taki system będzie można używać za każdym razem, gdy nie mamy pewności, czy systemy są zabezpieczone lub gdy korzystamy z komputerów publicznych.

}

9:00 - 17:00

399 zł NETTO + VAT

Najpierw Pyhton, potem automatyzacja testów! 

Dawid Pacia

Warsztat dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z automatyzacją testów w języku Python. Naucz się, jak zbudować środowisko automatyzacji testów i zdobądź cenne rady oraz wskazówki doświadczonego trenera!

Podczas warsztatu zrozumiesz wszystko, co jest potrzebne do rozpoczęcia przygody w języku Python. Zobaczysz, jak korzystać z PyCharm IDE w łatwy i wygodny sposób, jak budować i utrzymywać środowiska programistyczne oraz obsługiwać pakiety i biblioteki. Gdy już zapoznasz się z językiem Python – pod okiem trenera nauczysz się tworzenia automatycznych przypadków testowych!

BEZPŁATNA KONFERENCJA TestCamp 2019

Konferencja – sobota 14 września

Hotel Ibis Styles, na placu Konstytucji 3 Maja 3 , Wrocław (vis-a-vis Dworca Głównego)

p

Pomiędzy wykładami zaplanowane są również przerwy kawowe i lunch

W czasie potrójnych wykładów (np. o godzinie 10:30 - 11:15) uczestnik będzie miał możliwość wyboru, z którego wykładu skorzystać

07:50 - 08:50

Rejestracja

09:00 - 09:15

Powitanie

09:15 - 10:00

Projekt jak wieża Babel – efektywna komunikacja z perspektywy testera
Alicja Polska
Komunikacja. Z jednej strony może być siłą napędową wspólnego działania, z drugiej może pogrzebać nawet najbardziej fenomenalny projekt. Jakie są cechy dobrej komunikacji i najczęstsze błędy podczas pracy testera? O tym podczas prezentacji.
Z prelekcji dowiecie się, jak wygląda dobra komunikacja i czym rozróżnić ją od tej złej. Omówienie zapotrzebowania rynku pracy na “soft skills” wśród specjalistów IT oraz zachowań, które warto rozwijać i doskonalić. Praktyczne wskazówki, dzięki którym możesz usprawnić komunikację w pracy.

Przerwa 30 minut

10:30 - 11:15

Skills

Test Manager – fakty i mity
Małgorzata Czapska

W ramach prelekcji dowiesz się, za jakie zadania jest odpowiedzialny Test Manager w procesie wytwarzania oprogramowania.
Podczas prelekcji odpowiemy m.in. na pytania kim jest Test Manager, czym zajmuje się na co dzień i jakie powinien posiadać umiejętności. Opowiemy również, jak inni uczestnicy projektu wyobrażają sobie obowiązki Test Managera i czy wyobrażenie o tej roli zawsze jest zgodne z rzeczywistością.
Trends & Tools

Automatyzacja w służbie biznesowi
Kamil Kalużny

Jak będzie wyglądać automatyzacja w dobie czwartej rewolucji przemysłowej? Dlaczego ludzkość nie chce brać spraw w swoje ręce? Czy połączenie testów automatycznych z robotyzacją procesów biznesowych to już synergia, czy tylko zmarnowana energia?
Dużo pytań. Równie dużo odpowiedzi zostanie przekazanych podczas prelekcji „Automatyzacja w służbie biznesowi”. Rozumiejąc lepiej obecne trendy, mamy szansę na odpowiednie zaprogramowanie swoich działań i spokojne wkroczenie w świat jutra.

Automation

The importance of automated dashboards
Guillaume Betaillouloux

Thoughts on the pros and cons of building your own performance testing dashboards and feedback from someone who did it.

11:15 - 12:00

Skills

Internet Rzeczy 101
Aleksandra Lenik

Podczas prelekcji dowiesz się, czym jest IoT i jakie wyzwania czekają na testerów w związku z jego rosnącą popularnością.
W agendzie m.in.: omówienie architektury IoT, wyzwania i problemy dla testera, automatyzowanie testów na poziomie UI i żywym systemie “Device Driven Testing” oraz testowanie w praktyce.
Trends & Tools

Mobile Test Automation in DevOps era
Nachum Dimer

Nachum will bring his personal experience with implementing Continuous Testing process for mobile apps, including real customer stories and live examples.Being able to easily and quickly testing an application on wide range of devices and operating systems is mandatory today for almost every mobile project.
This talk will focus on tips and tricks of how to create stable Continuous Testing environment for Mobile apps. We will start from main challenges in automating mobile apps, though discussing main failure points of mobile tests in both software and hardware. We will talk about technics to reduce false-positive results and how to retrieve additional information about hardware performance and user experience metrics.

Automation

Automatyzacja z deweloperami. Krótkie studium przypadku
Wojciech Wróblewski

Krótkie studium przypadku, które z pewnością przypadnie do gustu tym testerom, którzy na co dzień współpracują z developerami opierającymi się testom!
O tym, jak zaangażować programistów w proces automatyzacji testów oraz czy warto to robić. O zaletach i pułapkach wynikających z takiego rozwiązania.

Przerwa 30 minut

12:30 - 13:15

Skills

6 ways how to manage the risk taking in enhancing Your talents as a Tester
Michał Buczko
Planning and Building a career in testing industry are very challenging tasks: What to learn, where build Your strengths and what should you pass? How to manage the risk-taking at each step?
These are questions that QAs ask themselves almost at every stage of their professional life. We will build a playbook of six rules on how to prepare yourself:
– To be ready to develop your talents.
– To make decisions and take the most from risk-taking that will be required from you on planning your personal development plan.
With this mindset, you should be able to maximize your talent enhancing strategy.
Trends & Tools
O narzędziach do testowania aplikacji mobilnych
Dawid Bastek
Podczas prelekcji Dawid przedstawi najpopularniejsze narzędzia aplikacji mobilnych. Przechodząc przez każde z nich pokrótce omówi jego funkcje i wskaże, jak efektywnie je wykorzystać.
W trakcie wystąpienia zostaną przedstawione narzędzia dla początkujących takie jak: nagrywarki video, narzędzia developerskie wbudowane w smartfony czy narzędzia do mockowania lokalizacji. Dla obeznanych w temacie będzie również przedstawienie Charles Proxy, Postman, Firebase, Stetho, AppSpector, ADB, Burp czy popularnego… Slack’a.

Automation

Jak Selenium znajduje elementy
Maciej Wyrodek
Jeśli Automatyzujesz testy UI, to jest wysokie prawdopobieństwo, że używasz Selenium lub innego, “pochodnego” narzędzia. Ale czy wiesz, jak naprawdę działa Selenium?
Jeśli chcesz zaspokoić swoją ciekawość to prezentacja dla Ciebie! Dobre zrozumienie narzędzi to podstawa, musimy rozumieć ich silne i słabe strony oraz ich imitacje. Gdy to zrozumiemy nagle te dziwne “stale element exception” przestają być dziwne. Pozwala nam to lepiej zaplanować, co chcemy zrobić i jak to chcemy zrobić.

13:15 - 14:00

Przerwa obiadowa

Trends & Tools
Niezamówione testy bezpieczeństwa, czyli co się dzieje gdy nie audytujemy swego środowiska
Jakub Staśkiewicz

Szczegóły wkrótce

Automation

Jak Cloudentity testuje swoje produkty – zbiór dobrych praktyk: API, Selenium, Docker, proces
Mateusz Ciołek
O tym, jak wzorowo powinna wyglądać automatyzacja testów z wykorzystaniem popularnych narzędzi. Omówienie dobrych praktyk, które możesz wykorzystać podczas codziennej pracy testera.
Prezentacja będzie przejściem przez dużą liczbę stosowanych praktyk podczas automatyzacji testów w narzędziach: API, Selenium oraz Docker. Do każdej z nich omówione zostaną szczegóły techniczne, aby jak najlepiej zrozumieć panujące zasady i funkcjonalności.

14:00 - 14:45

Skills

Testerze ucz się na błędach
Natalia Respekta
Tester zawodowo znajduje błędy, ale czy może jednocześnie się na nich uczyć? Oczywiście, że tak! Tylko musi wiedzieć, jak to zrobić.
Podczas prelekcji Natalia opowie o tym, kiedy tester może zdobywać wiedzę i doskonalić swoje umiejętności w sytuacjach, które z reguły wskazują na porażkę. O pozytywnych i negatywnych skutkach popełnianych błędów podczas testowania.
Przerwa obiadowa

Automation

Headless Browser Testing w kontekście wydajności
Tomasz Klepacki
Z prelekcji dowiesz się, czym jest testowanie aplikacji w przeglądarkach typu headless i w jakich przypadkach warto ich używać. Poznasz wydajność najpopularniejszych przeglądarek (Chrome Headless, Firefox Headless, Puppeteer, HtmlUnit) oraz zużycie zasobów ich maszyny.
Testowanie aplikacji webowych na przeglądarkach typu headless już od jakiegoś czasu stanowi realną alternatywę dla tradycyjnych testów wykonywanych na przeglądarkach z GUI. Wynika to przede wszystkim z potrzeby coraz szybszego dostarczania aplikacji oraz konieczności wykonywania szybkich i stabilnych testów.

14:45 - 15:30

Skills

Od DJ’a do Pentester’a – moja historia
Maciej Kofel
Maciej to człowiek, który z branżą IT Security związany jest od 8 lat. Podczas prelekcji opowie o drodze, którą pokonał, by odkryć w sobie pentestera i jakie wskazówki udzieliłby sobie na samym początku.
Obowiązkowy punkt programu dla osób, które zastanawiają się nad karierą w branży IT Security. Z prelekcji dowiecie się m.in.: jakie cechy powinien mieć pentester, na co zwracać uwagę w początkowym okresie i co robić, gdy już zdecydujesz się na wejście w ten zawód.
Trends & Tools
Hyperion – wystarczy jeden shake
Dorota Głuszczyk
Dlaczego narzędzia wspomagające testowanie aplikacji mobilnych są tak potrzebne? To pytanie, na które podczas prelekcji odpowie Dorota przedstawiając przy okazji najpopularniejsze narzędzia wykorzystywane do tego rodzaju testów. Czy na ich tle Hyperion okaże się najlepszy?
W drugiej części prelekcji usłyszycie więcej na temat tego narzędzia i poznacie jego najważniejsze funkcjonalności. Dowiecie się, jakie wady oraz zalety posiada Hyperion i dlaczego warto z niego korzystać.
Przerwa obiadowa

Przerwa 15 minut

15:45 - 16:30

Skills

Testy wydajnościowe. Kiedy chciałeś zmierzyć wydajność, a wyszło jak zwykle
Ewa Borzym
O problemach, które pojawiają się podczas testów wydajnościowych. Na przykładzie prawdziwej historii zespołu, który utrzymuje usługę obsługującą setki tysięcy użytkowników Allegro.
Podczas prelekcji Ewa opowie o własnej historii i perypetiach związanych z testowaniem wydajności. Wskaże błędy i problemy, na które trafił jej zespół podczas testów rozbudowanej usługi i omówi, jaki był ich sposób na rozwiązanie każdego z nich.
Trends & Tools
Nie ufaj nikomu – podstawy IoT hackingu
Marcin Sikorski
W dobie rosnącej popularności Internet of Things - bezpieczeństwo w sieci jest na skraju istnienia. Prezentacja o tym, z czego wynika aktualna sytuacja i jak się przed nią uchronić wykorzystując pentesting podczas testowania.
Podczas prelekcji dowiecie się na czym polega struktura środowiska IoT i jak rozłożyć na czynniki pierwsze mindset hacking. Co nam potrzeba, jak się przygotować i skąd czerpać inspiracje podczas testowania tego typu urządzeń? O tym dowiecie się podczas prelekcji.

Automation

BackStopJS – jak uniknąć regresji wizualnej naszej aplikacji www?
Michał Ślęzak
Czy miałeś kiedyś problem z wizualną regresją w swojej aplikacji www? Jeżeli tak, to prelekcja stworzona specjalnie dla Ciebie!
Podczas prelekcji Michał zaprezentuje narzędzie, jakim jest BackStopJS, które pozwala wychwytywać regresje pod kątem wizualnym. Niski próg wejścia do wykorzystywania narzędzia w codziennej pracy jest dodatkowym plusem, który przemawia za jego użytkowaniem. Do jego konfiguracji wystarczy jeden .jsonowy. plik!

Przerwa 15 minut

16:45 - 17:30

Testowanie jest jak seks. Jeśli są dobre, mają wiele wspólnego
Jakub Rosiński
Bardzo wiele cech dobrego testowania i dobrego seksu jest wspólnych. Prelekcja o tym, jakie są to cechy i jak osiągnąć pożądane rezultaty podczas dogłębnej eksploracji.

Prezentacja pół żartem pół serio, z której możecie wyciągnąć całkiem sporo satysfakcji. Wystartuje solo, w parze, albo z całym zespołem i PRZEMYŚLCIE jaki jest dla Was finalny cel. Może pełne zaangażowanie, a może tylko pojedyncza runda? Jeśli nie boicie się zajrzeć w siebie i przyznać na jakich polach Wasze testowanie leży – musicie pojawić się na niej koniecznie!

17:30

Zakończenie

Odwiedź nas na:

TestArmy Group  S.A.
ul. Petuniowa 9/5
53-238 Wrocław
NIP: PL8992754194

Regulamin
Email: [email protected]
Telefon: 531 169 574